Navštivte nás na veletrhu Interpack

Publikováno: 27. 3. 2017


Řešení digitální transformace, bezpečnosti potravin, plnících systémů, ale i produkty z oblasti logistiky a etiketování. To je jen základní výčet z portfolia, které představí již v květnu přední dodavatel vážících technologií pro průmysl, společnost Bizerba, na veletrhu Interpack 2017 v německém Dusseldorfu.

Digitální transformace je v posledních letech pro mnoho firem účinný prostředek, jak zvýšit konkurenceschopnost, provozní efektivitu, produktivitu a zároveň dosáhnout snížení nákladů. S ohledem na to představí Bizerba na veletrhu Interpack řešení, která právě požadavkům digitální transformace odpovídají: Bizerba Cloud Platform založenou na MS Azurece, váhový a etiketovací systém GLM-levo a průmyslový software BRAIN2 pro řízení, sledování a vyhodnocování výroby.

Digitalizace, prediktivní údržba, OEE

Digitální transformace nabízí nové možnosti údržby a servisu, v jehož rámci Bizerba představí portfolio produktů zahrnující zařízení využívající prediktivní údržbu ke zvýšení produktivity a snížení nákladů. Ta na rozdíl od té preventivní dokáže předpovědět vývoj stavu stroje, dopředu odhalit potenciální problém a poruchu nebo minimalizovat ztráty naplánováním odstávky, a tím celkově snížit náklady.

V principu jsou údaje z konkrétního stroje získané senzory uloženy v Cloudu a v kombinaci s aktuálními výrobními daty použity k vygenerování virtuálního znázornění stavu zařízení s propočtem očekávaného výpadku, respektive doporučení prediktivní opravy nebo výměny některé komponenty.. Díky tomu mohou být detekovány případné problémy v raném stádiu a servisní tým může zajistit rychlou nápravu.

Pro názorné představení jednotlivých produktů z nového portfolia ukáže Bizerba návštěvníkům veletrhu středisko pro kontrolu, které bude online simulovat modelové případy. Konkrétně budou stroje na stánku napojeny na stroje v showroomu sídla společnosti v Balingenu, čímž návštěvníci uvidí v rámci vzdáleného přístupu samotné propojení strojů včetně možných rušivých vlivů. Eventuální chybové hlášky pak budou zobrazeny spolu s celkovou efektivitou zařízení (OEE) na displeji na stánku.

Bezpečné potraviny na prvním místě

V oblasti kontroly je zajišťování bezpečnosti potravin pro každého podnikatele otázkou číslo jedna. Pokud se dostane ke konečnému spotřebiteli závadný produkt, kampaň na odvrácení negativního dojmu je jednak velmi nákladná, ale především má nepříznivý dopad na reputaci samotné značky. Aby bylo možné těmto problémům předejít, představí Bizerba nové kontrolní systémy, které umí detekovat kov, plasty nebo sklo a zároveň je zobrazovat na displeji. Kromě toho lze prostřednictvím zabudovaných kamerových systémů kontrolovat správnost etiket včetně přesného umístění i obsahu.

Stejně tak kontrola sváru obalu zaměřená na případnou kontaminaci nebo propustnost svárů u balení v ochranné atmosféře je pro Bizerbu také tématem letošního ročníku veletrhu Interpack. Pro návštěvníky hledající vhodné řešení zde bude připravena ukázka speciálního způsobu balení, který by měl předejít možnému znehodnocení.

Plnící systémy

Online objednávky představují novou výzvu pro průmyslovou produkci, speciálně pak v sektoru čerstvých potravin. I v této oblasti Bizerba nabízí rozličné produkty na balení potravin, které lze použít pro individuální, bezpečné a plně sledovatelné balení i v plně automatických výrobních procesech. Díky chytrému řešení propojujícímu hardware a software, podporují produkty společnosti Bizerba flexibilní a efektivní výrobu.

Logistika a etiketování

Pro předvedení procesů balení bude na veletrhu k vidění i balící stůl, válečková dráha a různé snímače a produkty pro balení. V sekci etiketování pak budou představeny transparentní termoetikety, vícevrstvé etikety splňující požadavky na vkládání většího množství textu do malého prostoru a RFID etikety, které slouží zároveň jako zabezpečení proti krádeži. Oba produkty patří ke klíčovým tématům pro Interpack 2017.